همایش نیروگاه های تجدیدپذیر در صنایع روزهای 9 و 10 اسفند 1401 بصورت آنلاین برگزار می شود.

بدلیل درخواست صنایع، همایش حضوری به سال آینده موکول شده است.

 (رایگان) لینک ثبت نام در همایش آنلاین:

www.satka-association.com/seminar

اطلاعات بیشتر:

09912740337

 

 

صفحه ثبت نام برای همایش:

www.satka.association.com/seminar

 

اولین همایش نیروگاه های تجدیدپذیر در صنایع – 9 و 10 اسفند 1401

صفحه ثبت نام برای همایش:

www.satka.association.com/seminar

 

رزرو غرفه در نمایشگاه جانبی همایش توسعه دانش بنیان انرژیهای تجدیدپذیر در صنایع

 انجمن ساتکا همزمان با برگزاری همایش “توسعه دانش بنیان انرژی‌های تجدیدپذیر در صنایع کشور” در روز‌های ۹ و ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ واقع در اتاق بازرگانی ایران، نمایشگاهی برای معرفی توانمندی شرکتهای فعال در حوزه انرژی های تجدیدپذیر برگزار می نماید.

در این نمایشگاه شرکتها فرصت دارند تا محصولات و خدمات خود را در حضور صنایع کشور که متقاضی احداث نیروگاه تجدیدپذیر هستند، معرفی نمایند.

تعرفه خدمات نمایشگاهی فوق به پیوست ارسال می‌گردد. لذا در صورت تمایل به رزرو غرفه، و همچنین جهت اطلاع از جزئیات بسته‌های اسپانسری ویژه (طلایی، نقره‌ای و برنزی) لطفاً دستور فرمایید تا با دبیرخانه انجمن به شماره ۰۹۳۳۴۵۱۵۴۷۱ و یا به‌ایمیل آدرس [email protected] تماس گرفته شود تا فضای مورد نظر با اولویت تماس انتخاب شود.

سمینار نیروگاه خورشیدی در شهرک صنعتی عباس آباد

شنبه 24 دی

انجمن ساتکا در حال برگزاری سری سمینارهایی در شهرک های صنعتی کشور جهت آشنایی واحدهای صنعتی با احداث نیروگاه های خورشیدی است.
در این راستا بخشی در انجمن (کارگروه بازاریابی در شهرک های صنعتی) به این موضوع تخصیص داده شده است.
پس از برگزاری هر سمینار، از طرف بخش فوق در انجمن با متقاضیان صنعتی تماس گرفته می شود تا مشخصات واحد صنعتی جهت تکمیل دیتابیس از متقاضیان صنعتی دریافت و برای شرکتها ارسال گردد.
در همین راستا سمینار “آشنایی با احداث نیروگاه های خورشیدی در واحدهای صنعتی” روز شنبه 24 دی 1401 در شهرک صنعتی عباس آباد توسط انجمن ساتکا برگزار می شود.
برای این سمینار اقدامات زیر توسط دبیرخانه انجمن ساتکا انجام شده است:
– طراحی، چاپ و نصب بیلبورد تبلیغی در شهرک صنعتی عباس آباد
– ارسال پیامک انبوه به واحدهای صنعتی
– ارسال پیام و پوستر و فیلم در گروه های مجازی
– تهیه پکیج برای روز برگزاری سمینار
– تدارک پذیرایی برای روز برگزاری سمینار
لذا از شما دعوت می شود در صورت تمایل برای
(1) حضور در سمینار فوق،
(2) امکان معرفی شرکت/ خدمات/ محصولات خود به متقاضیان صنعتی در روز سمینار
(3) همچنین دریافت دیتابیس متقاضیان پس از برگزاری سمینار،
با بخش شهرک های صنعتی انجمن ساتکا با شماره 09038178610 تماس حاصل فرمایید.
همچنین گزارش سمینار شمس اباد به پیوست ارسال می گردد.
با احترام
دبیرخانه انجمن ساتکا
بخش شهرک های صنعتی 09038178610 

گزارش تحلیلی انجمن ساتکا (بخش اول) در خصوص نیروگاه های خورشیدی حمایتی منتشر شد.

با توجه به اینکه اغلب پروژه های حمایتی کمیته امداد و بسیج در طول سالهای گذشته در استان های کشور توسط شرکتهای عضو انجمن  ساتکا اجرا شده و همچنین تجهیزات این نیروگاه ها نیز از تامین کنندگان و سازندگان این انجمن تهیه شده است، تجربیات گرانقدری در مجموعه این شرکتها وجود دارد، لذا نتایج جلسات اعضای انجمن در کارگروه های مرتبط که شامل تجربیات، نظرات و پیشنهادات شرکتها می باشد، بصورت مجموعه گزارش های تحلیلی در حال گردآوری است که گزارش اول آن به پیوست ارائه می گردد.

این گزارش شامل پیشنهادات 6 گانه با موضوعات (1) حذف سقف قیمت 100 میلیون تومانی برای نیروگاه خورشیدی حمایتی و اجرای استعلام قیمت و یا مناقصه در استانها، (2) تعیین مبلغ تسهیلات بر اساس منطقه، (3) روشهای تامین مابه التفاوت مبلغ پروژه و مبلغ تسهیلات، (4) ایجاد تنوع در تعداد پروژه ها در هر بسته متناسب با توانمندی شرکتها بجای صرفا بسته های 5 هزارتایی، (5) اضافه کردن مجدد درصد تشویقی ساخت داخل به نرخهای خرید تضمینی در مصوبه وزیر نیرو، و (6) روش پرداخت مناسب است که در پیوست های زیر تشریح شده اند:

  • پیوست 1: اقدامات انجام شده توسط انجمن ساتکا در خصوص پروژه های حمایتی
  • پیوست 2: موارد مربوط به قیمت نیروگاه ها، درامد و اقساط نیروگاه ها
  • پیوست 3: روشهای تامین مابه التفاوت مبلغ پروژه و مبلغ تسهیلات
  • پیوست 4: پیشنهادات

با توجه به وجود تورم و افزایش نرخ ارز بصورت مداوم در کشور از یک طرف و ثابت ماندن نرخهای خرید تضمینی برق خورشیدی از طرف دیگر، گذشت زمان موجب غیر اقتصادی شدن پروژه ها می گردد؛ لذا توجه به پیشنهادات بخش خصوصی که در این سری از گزارش ها تجمیع شده است، امری ضروری بنظر .می رسد و در راستای تسهیل در اجرایی شدن هر چه سریعتر پروژه های فوق خواهد بود.

لینک دانلود گزارش بخش اول

انجمن ساتکا جهت تسهیل و سرعت بخشیدن به فرایند دریافت گواهی شرکت در دوره‌های آموزش ایمنی (که یکی از الزامات دستورالعمل ارزیابی پیمانکاران حوزه نیروگاه‌های فتوولتائیک کوچک مقیاس است)، اقدام به همکاری با یکی از مراجع مورد تائید وزارت کار نموده است تا شرکت‌های پیمانکار عضو در صورت تمایل از طریق انجمن در دوره‌های مربوطه که به صورت آنلاین برگزار می‌گردند شرکت نمایند.

اطلاعات کلی درباره دوره‌های آموزش ایمنی

طبق دستورالعمل ارزیابی پیمانکاران حوزه نیروگاه‌های فتوولتائیک کوچک مقیاس، داشتن گواهی دوره آموزش ایمنی از مراجع مورد تائید وزارت کار، برای حداقل یک نفر از پرسنل فنی و کارگاهی شرکت‌های پیمانکار الزامی است.

همچنین درصورت اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی شرکت‌های پیمانکار می‌توانند به صورت نامحدود در حوزه نیروگاه‌های فتوولتائیک کوچک مقیاس فعالیت نمایند.

بنابراین شرکت‌ها می‌توانند یکی از موارد زیر را انتخاب نمایند:

  • جهت اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی: یک نفر از اعضای هیات مدیره در دوره کارفرمایی و کلیه پرسنل طبق لیست بیمه (به جز پرسنل اداری/دفتر مرکزی[1]) در دوره کارگری شرکت نمایند.
  • جهت دریافت مدرک دوره اموزش ایمنی براساس الزام دستورالعمل ارزیابی: یک نفر از پرسنل فنی (بیمه شده طبق لیست بیمه) در دوره کارگری شرکت نماید.

نوع دوره

شامل چه افرادی میشود؟

نحوه برگزاری

تعداد مرتبه تکرار دوره در ماه

آزمون

میزان ساعت

هزینه

مدت دریافت مدرک دوره

کارفرمایی

یک نفر از اعضای هیات مدیره یا مدیرعامل آنلاین یکبار آنلاین
7 روز پس از اتمام دوره
20 ساعت (3روزه) 260 هزار تومان طی 8 روز

کارگری

کلیه پرسنل طبق لیست بیمه آنلاین در حدود 10 بار آنلاین
7 روز پس از اتمام دوره
8 ساعت
(1روزه)
105 هزار توامان طی 8 روز

[1]  به عنوان مثال پرسنل اداری، منابع انسانی، حسابداری، مسئول دفتر و خدماتی نیازی به شرکت در دوره‌های آموزش ایمنی ندارند. اما اگر پرسنل فنی و پروژه نظیر مدیر پروژه در لیست بیمه دفتر مرکزی هم قید شده باشند باید دوره ایمنی را بگذرانند.